Harmonija na otoku

Harmonija na otoku je projekt neformalne glazbene edukacije na otocima i u manjim mjestima Republike Hrvatske.  

Cilj ovog projekta je uspostavljanje dijalog između profesionalnih glazbenika i amatera kako bi se proširilo njihovo znanje upoznajući ih sa suvremenim strujanjima u glazbenoj umjetnosti.  Harmonija na otoku bavi se glazbenom improvizacijom i restrukturiranjem jazz nasljeđa u lokalni kontekst. Moderne tendencije, teorija glazbe i znanje o harmoniji  prenose se u skladu s potrebama lokalne zajednice.

Osnovna ideja je približiti polaznicima slušanje kao najvažniji aspekt sudjelovanja u stvaranju glazbe, ali i aktivno sudjelovanje u kreaciji novih skladbi lišenih žanrom ili postavljenim granicama opće poznatih načela.  

Od aktivnog slušanja i zapisa glazbe, upoznavanja ritmova i istraživanja zvuka, do skupnog muziciranja, glazbene komunikacije i interakcije, otkrivamo kako je jednostavno razumjeti glazbenu improvizaciju kao komunikaciju u kolektivu. Na ovoj radionici se glazbi i teoriji glazbe pristupa svirajući i pjevajući.

Cilj radionice je da polaznici dobiju osnovne informacije kako bi mogli sami dalje nastaviti istraživati improviziranje te da se  na njima prirodan način nauče komunikaciji i glazbenom jeziku kolektiva. 

Voditelj
Marin Živković

Pag
kolovoz, 2022.

Lastovo

kolovoz, 2020.

Starigrad

lipanj, 2019.

Patnje mlade Hane

Patnje mlade Hane je predstava nastala prema zbirci poezije slovenske pjesnikinje Katje Gorečan.

Ova predstava istražuje poziciju mlade djevojke u svijetu i društvu, njenu samoću, ljubavne odnose, nesigurnosti, loš odnos sa hranom i želju da se iscijeli.

Predstava koketira s kleinkunst formom te istražuje mogućnosti rasipanog identiteta gdje jednu Hanu glume tri izvođačice, nastojeći se približiti kolektivnoj generacijskoj traumi i zajedničkom osjećaju koje mladi ljudi osjećaju jer svi smo mi Hana.

Režija: Rajna Racz

Autorska glazba: Marin Živković

Izvođači: Melody Martišković, Lucia Luque Akrap, Tea Harčević

Trajanje: 45 minuta

Atman Fu

Glazbeni bend Kuće Nahero koji istražuje glazbu kao prostor u obliku edukativnog koncerta.

Atman Fu je zvučna instalacija marimbe i saksofona. Koncert je ujedno i predavanje. Kompozicije su bazirane na strukturiranim improvizacijama i glazbenim konceptima, a izvođači tijekom koncerta drže glazbeno predavanje, objašnjavajući i približavajući svoje postupke publici.

Ovaj projekt pokušava približiti suvremena strujanja u glazbenoj umjetnosti široj publici te uključiti edukaciju kao temeljnji mehanizam stvaranja nove publike.